Kalendarz Szkolnych Imprez Sportowych na rok 2012/1013

Jest już Kalendarz Szkolnych Imprez Sportowych na rok 2012/1013, który zawiera dla nas bardzo dobrą wiadomość – otóż na 472 szkoły gimnazjalne biorące udział w współzawodnictwie sportowym w woj. podkarpackim zajęliśmy 49 miejsce.

Gratulacje dla nauczycieli i zawodników, którzy w poprzednim roku szkolnym zdobyli punkty dla szkoły. Podziękowania dla szachistów, lekkoatletów i uczniów klas sportowych, którzy  wiele czasu poświęcają na rozwijanie swoich zainteresowań.

Katarzyna  Michalska

Dodane przez Admin dnia 30 wrzesień 2012
Memoriał im. Bronisława Gancarza

25 września 2012 roku odbył się XIXMemoriał im Bronisława Gancarza. Organizatorem imprezy jest MOSiR w Rudniku nad Sanem, a patronat nad zawodami obiął Burmistrz GiM pan Waldemar Grochowski oraz StarostwoPowiatowe w Nisku.

Biegi rozpoczęły się od złożenia  kwiatów i zniczy na grobie naszego długodystansowca.Bronisław Gancarz był trzykrotnym mistrzem Polski  w maratonie, wystąpił na Igrzyskach  Olimpijskich w Berlinie w 1936 roku. Był rekordzistą Polski w biegach na 20 i 25 km. Uczył i trenował rudnicką młodzież  w  gimnazjum i liceum.

Na zawodach naszą szkołę reprezentowała grupa 31 sportowców.Uczniowie wykazali się dużą walecznością na trasie,niektórzy  ukończyli dwa biegi – jeden w swojej kategorii wiekowej i bieg memoriałowy  na 3000m.Towarzyszyła nam słoneczna pogoda i wszyscy wróciliśmy zwycięzcami w myśl hasła: „Jeżeli wraz z innymi stanąłeś na starcie i dobiegłeś do mety to już wygrałeś choćbyś przybiegł ostatni”.

Osiągnięcia uczniów

Wakacje już minęły, ale w tym roku dostarczyły nam wiele emocji sportowych –Euro, Letnie Igrzyska Olimpijskie.

Nasi uczniowie także aktywnie spędzali wakacje. Walczyli na zawodach lekkoatletycznych, szachowych, w piłce siatkowej i biegach. Duży sukces osiągnął nasz absolwent  Bartłomiej Stój. Bartek na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Krakowie wynikiem 50,24m wywalczył II miejsce w rzucie dyskiem.  W wywiadzie dla „Sztafety” powiedział, że chce wziąć udział w Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się w przyszłym roku w Doniecku. Wcześniej musi osiągnąć minimum, które wynosi 57m. Bartek ma duży talent o czym przekonał nas już w szkole, obecnie jest zawodnikiem stalowowolskiej Viktorii.  Na młodzieżowym mitingu w Puławach - rzucił dyskiem 53,96m i pchnął kulą na odległość  16, 86m co dało mu I i IImiejsce. Drugi nasz absolwent Kamil Pęcak na tych samych zawodach w skoku w dal zajął IV miejsce. Marlena Szymonik uczennica drugiej klasy uzyskała wynik w skoku wzwyż 145cm co dało jej takżeIV miejsce.

Kibicujemy naszym uczniom i życzymy sukcesów sportowych!

Dodane przez Admin dnia 08 wrzesień 2012
Powiatowa Gimnazjada w Szachach Indywidualnych

Dnia 22.03.2012r na obiektach MOSiR w Rudniku nad Sanem odbyły się powiatowe rozgrywki szachowe. Naszą szkołę reprezentowała czternastoosobowa grupa szachistów.

V. Robert Brzozowski

Gratulujemy i życzymy sukcesów w zawodach wojewódzkich.

Mirosław Krawiec

Dodane przez Admin dnia 26 marzec 2012
Turniej Piłki Siatkowej z okazji I dnia wiosny

21.03.2012r odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej dziewcząt oraz chłopców. Zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców zwyciężyły klasy sportowe.

Kolejność miejsc:

dziewczęta                                                    chłopcy

I. klasa IIe                                                                I.  klasa IIe

II. klasa Id                                                                II. klasa IIb

III. klasa Ic                                                               III. klasa IIa

Dodane przez Admin dnia 22 marzec 2012
Sukcesy szachistów

Duży sukces odniosła Joanna Burdzy z klasy 1a zdobywając wicemistrzostwo na Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w szachach aktywnych w kategorii wiekowej do lat 14. Ania Trybowska z klasy 1a uplasowała się na czwartym miejscu. Zawody rozegrano w Wysokiej Łańcuckiej w dniach 27-28.01.2012 r.

W Szachowych Drużynowych  Mistrzostwach Seniorów  V Ligi Podkarpacia w Sędziszowie Małopolskim Drużyna MKS „Orzeł” zajęła trzecie miejsce. Świetnie spisała się Anna Trybowska, która była najlepszą zawodniczką na szachownicy kobiecej.

W Drużynowych Mistrzostwach Trzeciej Ligi Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie (19.02.2012) szachiści „Orła” zajęli drugie miejsce i awansowali do drugiej Ogólnopolskiej Ligi Szachowej. Wśród autorów tego sukcesu były nasze koleżanki: Anna Trybowska i Joanna Burdzy, która grając na szachownicy chłopięcej uzyskała najlepszy wynik.
Równie dobrze Joanna Burdzy spisała się w Otwartych Mistrzostwach Gminy Frysztak w szachach (26.02.2012 r., zajmując pierwsze miejsce w kategorii seniorek. W tych samych zawodach w grupie B Anna Trybowska była trzecia.
II Turnieju szachowym „Szachowa Sanowa” w Przemyślu (10.03.2012r.)  Joanna Burdzy zajęła pierwsze miejsce w grupie juniorek do lat 16.