Akademia 3 Maja

27 kwietnia odbyła się akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Przygotowali ją uczniowie klas drugich i trzecich pod opieką nauczycieli: Radosława Młynarskiego, Waldemara Skiby i Marka Uldynowicza.

Okolicznościowe piękne przemówienie wygłosiła żona ostatniego Komendanta rudnickich Orląt pani Mieczysława Konefał. Na koniec akademii głos zabrał dyrektor pan Andrzej Błaż.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 14 maj 2018
Powiatowy Konkurs Recytatorski

27 kwietnia 2018r. w Gminnym Centrum Kultury w Ulanowie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Moja Ojczyzna”. Głównymi celami konkursu były: popularyzowanie i pogłębianie znajomości polskiej poezji patriotycznej, poszukiwanie literackich wzorów i wartości istotnych w życiu człowieka oraz kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystego języka. W konkursie wzięło udział 100 uczestników z powiatu niżańskiego. Jury w składzie: Hanna Wasąg, Janina Płoszaj i Marek Urban nagrodziło w kategorii gimnazja i klasy VII szkół podstawowych I miejscem Karolinę Żak - uczennicę klasy II d naszego gimnazjum.

Grażyna Freyer

 Dodane przez Admin dnia 14 maj 2018
Sportowe osiągnięcia uczniów

III miejsce w Półfinale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców

Duży sukces osiągnęła drużyna chłopców z gimnazjum w Rudniku nad Sanem w szkolnych rozgrywkach piłki siatkowej. Po zwycięstwie w zawodach powiatowych, awansie z zawodów rejonowych, drużyna siatkarzy grała w półfinale wojewódzkim. Zawody odbyły się 12 kwietnia 2018 roku w Stalowej Woli, rywalizowały w nich 4 drużyny. Chłopcy po zwycięstwie 2:0 z Wolą Mielecką w rozgrywkach uplasowali się na III pozycji. Pierwsze miejsce zajęli siatkarze z Ropczyc, drugą lokatę wywalczyło gimnazjum nr 2 w Stalowej Woli, a czwartą zawodnicy z Woli Mieleckiej. Trzecie miejsce w półfinale wojewódzkim uplasowało naszą drużynę od 7 do 9 miejsca w województwie podkarpackim. Skład reprezentacji chłopców: Norbert Łomotowski, Michał Mierzwa, Dawid Szymonik, Bartłomiej Okoń, Paweł Szyliński, Michał Traka, Mikołaj Kotuła, Kamil Seidler, Przemysław Tofilski. Chłopcy do zawodów przygotowywali się na SKS-ach pod opieką pani Katarzyny Michalskiej. Gratulujemy walecznej postawy i życzymy dalszych sukcesów!

Katarzyna Michalska

 Dodane przez Admin dnia 23 kwiecień 2018
Osiągnięcia uczniów

Dominik Ziętko laureatem konkursu informatycznego.

Dominik Ziętko, uczeń klasy 2a naszego gimnazjum, został laureatem Konkursu Informatycznego (18 miejsce).

Organizatorem konkursów przedmiotowych jest Kuratorium Oświaty i Wychowania w Rzeszowie. Konkurs był dwuetapowy: I etap – szkolny (składający się z dwóch sesji), II etap - wojewódzki (finał). Etap wojewódzki konkursu był przeprowadzony 22 lutego 2018 r. przez Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

Gratulujemy sukcesu!

Aleksandra Tofilska

 Dodane przez Admin dnia 18 kwiecień 2018
Spotkanie z rodzicami

SPOTKANIE Z RODZICAMI DNIA 11 KWIETNIA 2018 r.

16:00 – spotkanie Trójek Klasowych kl. III w sprawie Komersu – świetlica.

Klasy II i III

16:30 – spotkanie z wychowawcami w klasach.

 Dodane przez Admin dnia 09 kwiecień 2018
Eutrapelia 2018 „Mistrz i Uczeń”

W tym roku obchodzona jest XXI edycja festiwalu pod hasłem: „Mistrz i Uczeń”. Program artystyczny pod hasłem „Pójdź za Mną” przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: Joanny Maczugi, Waldemara Skiby, ks. Wiesława Marszałka, pani Moniki Grodzickiej Meyer odbył się 27 marca br. na sali gimnastycznej. Jak co roku rozpoczęło go wprowadzenie sztandaru szkoły. Wśród osób, które przybyły na tę uroczystość, znalazła się Szanowna Kapituła: dyrektor festiwalu pani dr Ewa Sęk, pani Barbara Chodorek, instruktor tańca Zespołu Pieśni i Tańca Racławice pani Karolina Burek, ks. proboszcz Waldemar Farion, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej ks. Tomasz Szostek, Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego pani Mirosława Bieńkowska, Kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej pani Anna Straub, przewodniczący Rady Rodziców pan Paweł Skiba oraz przedstawiciele telewizji kablowej Stella ze Stalowej Woli.

 Dodane przez Admin dnia 29 marzec 2018
Strona 2 z 88 < 1 2 3 4 5 > >>