Uroczystość upamiętniająca 70. rocznicę wybuchy II wojny światowej

6 września na cmentarzu parafialnym w Rudniku nad Sanem odbyła się uroczystość upamiętniająca 70. rocznicę wybuchy II wojny światowej. Organizatorem obchodów był Szczep Harcerski nr 10 im. ppłk. Waleriana Młyńca oraz Centrum Wikliniarstwa i Towarzystwo Miłośników Ziemi Rudnickiej. Po mszy świętej nastąpiło odsłonięcie trzech tablic informacyjnych poświęconych przez ks. proboszcza Edwarda Franuszkiewicza. Pierwsza z nich umieszczona została przy grobie ppłk. Waleriana Młyńca, druga obok grobowca druhny hm. Genowefy Szast, ostatnia natomiast informuje o historii wojskowej części cmentarza.

Uroczystość ta była najważniejszym punktem harcerskiego zlotu odbywającego się pod hasłem „Wy za nas, my dla Was”. Gościem honorowym harcerzy rudnickich była prof. Waleria Młyniec, córka patrona szczepu.

Na uroczystości naszą szkołę reprezentował dyrektor Andrzej Błaż wraz z pocztem sztandarowym gimnazjum.

 Dodane przez Admin dnia 07 wrzesień 2009
Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010
1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Obecni byli uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły, wicedyrektor Mirosława Bieńkowska i dyrektor Andrzej Błaż. W akademii uczestniczyli przedstawiciele Orląt: Tadeusz Urban, Czesław Dyjak i pani Mieczysława Konefał. Zebranych powitał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego: Krystian Koszałka. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas trzecich, pod kierunkiem pani Lucyny Jaśkowskiej. Dyrektor Andrzej Błaż przedstawił plan pracy szkoły i wychowawców , w tym wychowawców klas pierwszych:

I A- p. Monika Grodzicka-Meyer

I B - p. Aleksandra Tofilska

I C - p. Małgorzata Pędlowska

I D - p. Joanna Maczuga

I E – p. Ewelina Pędlowska - Janiec

Uroczystość poprzedziła msza święta w kościele parafialnym. Po akademii uczniowie spotkali się w klasach z wychowawcami.

 Dodane przez SuperAdmin dnia 02 wrzesień 2009
Zakończenie roku
 Dnia 19 czerwca 2009r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2008/2009. Uczestniczyli w nim uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Nie zabrakło gości. Jak zwykle obecni byli przedstawiciele Orląt: pani Mieczysława Konefał, panowie Czesław Dyjak, Tadeusz Urban i Stefan Bałutowski. Życzenia od burmistrza pana Waldemara Grochowskiego przekazał jego zastępca pan Lucjan Tabasz. W podwójnej roli wystąpił pan Janusz Kostyra. Przewodniczący Rady Rodziców przekazał naszym uczniom nagrody od dyrektora Zespołu Szkól im. W. Sikorskiego pana Edwarda Wołoszyna. Gimnazjaliści uczestniczyli w programie edukacyjnym realizowanym przez – zaprzyjaźnioną z nami – szkołę średnią.
  Program artystyczny przygotowali uczniowie klas pierwszych. Po nim dyrektor Andrzej Błaż wręczył świadectwa, nagrody książkowe i dyplomy wyróżniającym się uczniom. Najlepszym uczniem gimnazjum w bieżącym roku szkolnym był Wojciech Karaś. Najlepsi absolwenci wpisali się do Złotej Księgi.
 Dodane przez SuperAdmin dnia 18 lipiec 2009
Komers 2009
 Dnia 17 VI 2009r. odbyło się uroczyste pożegnanie klas trzecich. Swoich wychowanków żegnali wychowawcy:

   III A - Mirosław Krawiec
   III B - Małgorzata Pędlowska
   III C - Aleksandra Tofilska
   III D - Waldemar Skiba
   III E - Joanna Maczuga

 Oni też byli odpowiedzialni za część artystyczną i organizacyjną komersu. Wydatnej pomocy udzielili rodzice naszych uczniów, za co im serdecznie dziękujemy! 
W akademii uczestniczyli zaproszeni goście. Dyrektor MOK pani Krystyna Wójcik, przedstawiciele Orląt: pani Mieczysława Konefał, panowie Stefan Bałutowski, Czesław Dyjak i Tadeusz Urban. Obecni byli dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice i oczywiście nasi trzecioklasiści. Artyści zebrali gromkie brawa, szczególny aplauz wywołały występy Karoliny Tutki i Damiana Grzywny. Nagrody i dyplomy wręczali dyrektor Andrzej Błaż i wicedyrektor Mirosława Bieńkowska.
Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa taneczna, wykonano mnóstwo pamiątkowych zdjęć. Młodzież bawiła się w świetnych nastrojach. Niektórzy już tęsknią za starą szkołą, chociaż jeszcze do końca z nią się nie rozstali. 
 Dodane przez SuperAdmin dnia 19 czerwiec 2009
Uroczystość pogrzebowa p. Jana Skoczylasa
   Dnia 17 VI 2009r. na cmentarzu komunalnym pożegnaliśmy pana Jana Skoczylasa. Żołnierza Armii Krajowej, długoletniego prezesa Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Rudniku nad Sanem.
Jan Skoczylas należał do grupy inicjatorów nadania naszej szkole imienia Orląt i przyznania gimnazjum medalu Pro Memoria.
W pogrzebie uczestniczyła asysta wojskowa i poczet sztandarowy Publicznego Gimnazjum im. Orląt. Wieniec złożył pan burmistrz Waldemar Grochowski.
Szkołę reprezentował dyrektor Andrzej Błaż, grupa nauczycieli i uczniów.
 Dodane przez SuperAdmin dnia 19 czerwiec 2009
Dzień Otwarty w Gimnazjum
 10 czerwca 2009 r. miał miejsce Dzień Otwarty Szkoły. Został on przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Jak corocznie odwiedzili nas uczniowie klas szóstych szkół podstawowych z terenu gminy Rudnik nad Sanem.

Program Dnia Otwartego

Godz. 8.30 – Spotkanie uczniów klas szóstych

Ø Powitanie – przedstawiciel Samorządu – Dominika Dymowska.
Ø Zapoznanie z podstawowymi informacjami dotyczącymi szkoły (oglądanie kronik szkolnych, kroniki samorządu, kroniki sportowej, kronik zdjęciowych).
Ø Program artystyczny – Kinga Pokój, Łukasz Szymonik.

2 lekcja - Zwiedzanie szkoły pod opieką przewodników z Samorządu Uczniowskiego.

3 lekcja - Udział w wybranych zajęciach prowadzonych przez:
1) p. M. Uldynowicz ("Zjednoczona Europa"),
2) p. M. Krawiec, p. K. Trojanowska, p. M. Dechnik – mecz w piłkę koszykową,
3) p. A. Szałęga ("Origami" – składanie brył),
4) p. L. Jaśkowska – lekcja geografii,
5) p. M. Grodzicka – Meyer – j. niemiecki.

4 lekcja - Spotkanie z Dyrektorem p. Andrzejem Błażem i Radą Samorządu Uczniowskiego.

Dzień Otwarty upłynął w bardzo miłej atmosferze. Za kilka miesięcy nasi dzisiejsi goście staną się uczniami klas pierwszych gimnazjum.

 Dodane przez SuperAdmin dnia 13 czerwiec 2009
Strona 86 z 88 << < 83 84 85 86 87 88 >