Zakończenie roku
 Dnia 19 czerwca 2009r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2008/2009. Uczestniczyli w nim uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Nie zabrakło gości. Jak zwykle obecni byli przedstawiciele Orląt: pani Mieczysława Konefał, panowie Czesław Dyjak, Tadeusz Urban i Stefan Bałutowski. Życzenia od burmistrza pana Waldemara Grochowskiego przekazał jego zastępca pan Lucjan Tabasz. W podwójnej roli wystąpił pan Janusz Kostyra. Przewodniczący Rady Rodziców przekazał naszym uczniom nagrody od dyrektora Zespołu Szkól im. W. Sikorskiego pana Edwarda Wołoszyna. Gimnazjaliści uczestniczyli w programie edukacyjnym realizowanym przez – zaprzyjaźnioną z nami – szkołę średnią.
  Program artystyczny przygotowali uczniowie klas pierwszych. Po nim dyrektor Andrzej Błaż wręczył świadectwa, nagrody książkowe i dyplomy wyróżniającym się uczniom. Najlepszym uczniem gimnazjum w bieżącym roku szkolnym był Wojciech Karaś. Najlepsi absolwenci wpisali się do Złotej Księgi.
 Dodane przez SuperAdmin dnia 18 lipiec 2009
Komers 2009
 Dnia 17 VI 2009r. odbyło się uroczyste pożegnanie klas trzecich. Swoich wychowanków żegnali wychowawcy:

   III A - Mirosław Krawiec
   III B - Małgorzata Pędlowska
   III C - Aleksandra Tofilska
   III D - Waldemar Skiba
   III E - Joanna Maczuga

 Oni też byli odpowiedzialni za część artystyczną i organizacyjną komersu. Wydatnej pomocy udzielili rodzice naszych uczniów, za co im serdecznie dziękujemy! 
W akademii uczestniczyli zaproszeni goście. Dyrektor MOK pani Krystyna Wójcik, przedstawiciele Orląt: pani Mieczysława Konefał, panowie Stefan Bałutowski, Czesław Dyjak i Tadeusz Urban. Obecni byli dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice i oczywiście nasi trzecioklasiści. Artyści zebrali gromkie brawa, szczególny aplauz wywołały występy Karoliny Tutki i Damiana Grzywny. Nagrody i dyplomy wręczali dyrektor Andrzej Błaż i wicedyrektor Mirosława Bieńkowska.
Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa taneczna, wykonano mnóstwo pamiątkowych zdjęć. Młodzież bawiła się w świetnych nastrojach. Niektórzy już tęsknią za starą szkołą, chociaż jeszcze do końca z nią się nie rozstali. 
 Dodane przez SuperAdmin dnia 19 czerwiec 2009
Uroczystość pogrzebowa p. Jana Skoczylasa
   Dnia 17 VI 2009r. na cmentarzu komunalnym pożegnaliśmy pana Jana Skoczylasa. Żołnierza Armii Krajowej, długoletniego prezesa Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Rudniku nad Sanem.
Jan Skoczylas należał do grupy inicjatorów nadania naszej szkole imienia Orląt i przyznania gimnazjum medalu Pro Memoria.
W pogrzebie uczestniczyła asysta wojskowa i poczet sztandarowy Publicznego Gimnazjum im. Orląt. Wieniec złożył pan burmistrz Waldemar Grochowski.
Szkołę reprezentował dyrektor Andrzej Błaż, grupa nauczycieli i uczniów.
 Dodane przez SuperAdmin dnia 19 czerwiec 2009
Dzień Otwarty w Gimnazjum
 10 czerwca 2009 r. miał miejsce Dzień Otwarty Szkoły. Został on przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Jak corocznie odwiedzili nas uczniowie klas szóstych szkół podstawowych z terenu gminy Rudnik nad Sanem.

Program Dnia Otwartego

Godz. 8.30 – Spotkanie uczniów klas szóstych

Ø Powitanie – przedstawiciel Samorządu – Dominika Dymowska.
Ø Zapoznanie z podstawowymi informacjami dotyczącymi szkoły (oglądanie kronik szkolnych, kroniki samorządu, kroniki sportowej, kronik zdjęciowych).
Ø Program artystyczny – Kinga Pokój, Łukasz Szymonik.

2 lekcja - Zwiedzanie szkoły pod opieką przewodników z Samorządu Uczniowskiego.

3 lekcja - Udział w wybranych zajęciach prowadzonych przez:
1) p. M. Uldynowicz ("Zjednoczona Europa"),
2) p. M. Krawiec, p. K. Trojanowska, p. M. Dechnik – mecz w piłkę koszykową,
3) p. A. Szałęga ("Origami" – składanie brył),
4) p. L. Jaśkowska – lekcja geografii,
5) p. M. Grodzicka – Meyer – j. niemiecki.

4 lekcja - Spotkanie z Dyrektorem p. Andrzejem Błażem i Radą Samorządu Uczniowskiego.

Dzień Otwarty upłynął w bardzo miłej atmosferze. Za kilka miesięcy nasi dzisiejsi goście staną się uczniami klas pierwszych gimnazjum.

 Dodane przez SuperAdmin dnia 13 czerwiec 2009
Uroczystość wręczenia Medalu Pro Memoria
    8 czerwca 2009 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia Medalu Pro Memoria, którym została odznaczona nasza szkoła.
   Medal Pro Memoria jest polskim odznaczeniem cywilnym przyznawanym „za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu”. Został ustanowiony 25 stycznia 2005 roku przez Kierownika Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Medalem mogą być uhonorowani uczestnicy walk na wszystkich frontach oraz osoby fizyczne i prawne szczególnie zasłużone w utrwalaniu pamięci o ludziach, którzy oddali swoje życie w walce o suwerenną i niepodległą Ojczyznę.
    Każdy medal osobiście przypinał Kierownik Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych - Janusz Krupski, wicewojewoda Małgorzata Chomycz oraz Podkarpacki Kurator Oświaty - Jacek Wojtas. Uroczystość została uświetniona przez Harcerską Orkiestrę Dętą Hufca Ziemi Przemyskiej z Żurawicy z kapelmistrzem Janem Łaskarzewskim na czele.
   Delegację naszej szkoły tworzyli – pan Burmistrz Gminy i Miasta Waldemar Grochowski, pan Dyrektor Andrzej Błaż, przedstawiciele Orląt – pani Mieczysława Konefał, pan Tadeusz Urban, pan Stefan Bałutowski oraz pan Czesław Dyjak. Radę Rodziców reprezentował pan Janusz Kostyra, natomiast nauczycieli - pan Marek Uldynowicz i pan Radosław Młynarski. Przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego byli: Koszałka Krystian, Dominika Dymowska, Sylwia Tofilska, Marcin Tofilski oraz Poczet Sztandarowy: Mateusz Frączek, Kamila Radomska, Gabriela Kotuła.
 Dodane przez SuperAdmin dnia 09 czerwiec 2009
Młodzi głosują
Wybory   2 czerwca odbyły się w ramach programu Młodzi Głosują, którego organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, młodzieżowe wybory do Parlamentu Europejskiego 2009. Uczestniczyła w nich cała społeczność gimnazjum. Oddano 368 głosów. Wybory były profesjonalnie zorganizowane przez Szkolny Klub Europejski. Był lokal wyborczy, karty do głosowania, plakaty, urna i przede wszystkim Komisja Wyborcza. W skład tej ostatniej wchodzili uczniowie klas drugich i trzecich: Łukasz Szymonik – przewodniczący, Dominika Dymowska – zastępca przewodniczącego, Aleksandra Pizun, Katarzyna Krzak, Sylwia Konior, Kinga Pokój, Maciej Olko i Michał Trojanowski. Uczniami opiekowali się nauczyciele historii Radosław Młynarski i Marek Uldynowicz. Wyniki oficjalnie możemy podać dopiero 8 czerwca 2009 r. Do tej pory obowiązuje nas cisza wyborcza. Cała akcja była świetną lekcją wychowania obywatelskiego.
 Dodane przez SuperAdmin dnia 07 czerwiec 2009
Strona 86 z 88 << < 83 84 85 86 87 88 >