Święto Patrona Szkoły

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
10 – LECIE PUBLICZNEGO GIMNAZJUM IM. ORLĄT
W RUDNIKU NAD SANEM
10 XI 2009 r.

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest w naszym gimnazjum równocześnie z Dniem Patrona Szkoły. Tegoroczne obchody miały szczególny charakter, gdyż połączone były z 10–leciem istnienia Publicznego Gimnazjum im. Orląt w Rudniku nad Sanem.
Głównymi punktami uroczystości były akademia oraz msza święta w Kościele Parafialnym Świętej Trójcy. We mszy i akademii uczestniczył poczet sztandarowy szkoły oraz poczty harcerskie.
Wspólnie ze społecznością gimnazjum, z dyrektorem Andrzejem Błażem i wicedyrektor Mirosławą Bieńkowską na czele - świętowali zaproszeni goście. Wśród nich przedstawiciele Orląt: panowie Stefan Bałutowski, Czesław Dyjak i Tadeusz Urban. Obecni byli członkowie rodzin Orląt: pani Mieczysława Konefał i pan Marek Grąz.
Podkarpackie Kuratorium Oświaty reprezentowała pani wizytator Maria Lubczyńska. Rudnickie władze samorządowe: wiceburmistrz pan Lucjan Tabasz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej pan Edward Wołoszyn (dyrektor Zespołu Szkół), oraz radni – pani Jadwiga Tarnawska, pani Halina Serafin, pan Jan Koszałka i pan Edward Siek. Obecny był ksiądz proboszcz Edward Franuszkiewicz oraz nasz długoletni katecheta - ksiądz Sławomir Brzeski.
W naszych obchodach uczestniczyła pani Kierownik Oświaty Teresa Pieczykolan i pani dyrektor MOK Krystyna Wójcik. Obecni byli dyrektorzy rudnickich szkół:
pani Janina Reichert – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego,
pani Lucyna Pizun – dyrektor PSP nr 1,
pani Lucyna Żurecka – dyrektor PSP nr 3,
pani Halina Zięba – dyrektor PSP w Kopkach,
pani Marta Kania – dyrektor PSP w Przędzelu,
pani Anna Błaż – wicedyrektor Zespołu Szkół,
pani Iwona Markocka – dyrektor Przedszkola Miejskiego,
pan Tomasz Grzecznik – dyrektor PSP nr 2,
siostra Irmina Butowska – dyrektor „Naszego Domu Dzieciątka Jezus”,
pani Krystyna Smaga – była dyrektor PSP nr 1.
Rodziców reprezentował pan Janusz Kostyra – przewodniczący RR, oraz pan Ryszard Maj. Obecni byli przedstawiciele mediów: Telewizji Regionalnej „Diana”, „Tygodnika Nadwiślańskiego” i „Sztafety”.
W akademii uczestniczyli nauczyciele i pracownicy szkoły, oraz przede wszystkim gimnazjaliści, dla których była to wielka lekcja historii.

 Dodane przez Admin dnia 13 listopad 2009
Otrzymanie certyfikatu SPZ
W roku 2004 nasza szkoła przystąpiła do Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Wynikiem naszych działań było otrzymanie w listopadzie 2005r. Rejonowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie.Prowadziliśmy działania o charakterze zdrowotnym co roku wyznaczając inny cel priorytetowy. Działania nasze skierowane były do całej społeczności uczniowskiej, nauczycieli, rodziców i całego otoczenia.
4 listopada tego roku w Rzeszowie otrzymaliśmy Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.
 Dodane przez SuperAdmin dnia 09 listopad 2009
"Fizyka wokół nas"
 W dniu 27 października bieżącego roku do naszej szkoły przyjechali pracownicy Uniwersytetu Rzeszowskiego. Panowie dr Piotr Potera i dr Grzegorz Wisz zaprezentowali czterogodzinny wykład na temat „Fizyka wokół nas”. Mówił on o jej znaczeniu i korzyściach płynących ze znajomości praw fizyki. Wykładowcy przybliżyli nam także sposób zabawy fizyką. Pokazywali nam jak zbudować prosty silnik elektryczny, czy słuchawki do mp3. Do czego można wykorzystać cytrynę oraz jak odróżnić silnik od generatora. Następnie panowie zobrazowali nam co to jest złudzenie optyczne, odpowiedzieli na pytania: dlaczego niebo jest niebieskie? I jak powstaje tęcza? Dowiedzieliśmy się co to jest halo i fatamorgana. Niestety wykładowcy odwiedzają szkoły tylko dwa razy w przeciągu trzech lat, więc nieprędko ich zobaczymy. Sądzimy, iż pokaz ten okazał się wspaniałym pomysłem i z niecierpliwością czekamy na kolejny.

Anna Gruba i Patrycja Pisarska

 Dodane przez SuperAdmin dnia 31 październik 2009
Zajęcia na UR
Dnia 20 września br. Kolejny raz rudnicka grupa Feniks odwiedziła Uniwersytet Rzeszowski. Zgodnie z planem najpierw odbył się wykład prowadzony prze p. dr Wojciecha Szajnę na temat wielkiego wybuchu. Następnie uczestnicy obejrzeli doświadczenia dotyczące przepływu cieczy i gazów (prawo Bernoulliego). Po poczęstunku uczniowie wykonali w I pracowni fizycznej, pod opieką p. dr Wioletty Paśko doświadczenia z optyki. Podbudowani licznymi pochwałami, uśmiechnięci wrócili do swojego Rudnika.

 Dodane przez SuperAdmin dnia 29 październik 2009
Święto Edukacji Narodowej
 Dzisiaj odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.Poprzedziło ją ślubowanie nowej Rady Samorządu Uczniowskiego. W jej skład wchodzą:

Michał Trojanowski z III B – przewodniczący,
Sabina Bartoszek – III C,
Oktawia Gątarz – III D,
Sylwia Karbarz – I C,
Ewa Sobiło – II A,
Damian Młynarz – II C.

Opiekunami samorządu z ramienia Rady Pedagogicznej zostali: pani Joanna Maczuga, ksiądz Mirosław Dołowy i pan Mariusz Dechnik.

Życzenia od burmistrza pana Waldemara Grochowskiego i od siebie przekazała pani Kierownik Oświaty Teresa Pieczykolan. Serdeczne życzenia dla pracowników szkoły złożyła również dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury pani Krystyna Wójcik.

Mgr Andrzej Błaż uhonorował nagrodami dyrektora grupę nauczycieli i pracowników obsługi. Przekazał również pomoce naukowe dla uczniów, uczestników programu Feniks, który to program popularyzuje fizykę.

Program poetycko – muzyczny przygotowała grupa uczniów pod kierunkiem nauczycieli: Mirosława Krawca, Dawida Krawca, Mariusza Małka i Marka Uldynowicza.

W akademii wystąpili:

Filip Stach – III B

Michał Trojanowski – III B
Anna Gruba – III E
Patrycja Pisarska – III E
Róża Rębacz – III A
Aleksandra Karaś - III B
Piotr Wachowski – III B
Natalia Pająk – III D
Oktawia Gątarz – III D
Anna Chełpa – III D
Katarzyna Próchno – III A
Klaudia Bis – III A
Anna Wojtaś – III A
Klaudia Brzyska – III D
Monika Kruk – III C
Dorota Siara – III C
Angelika Sośler – III
Sabina Bartoszek – III C
Paulina Węglarz – III C
Adrian Konior – II B
Żaneta Baran – II B
Magdalena Karaś – III E
Milena Madej – II C
Marta Zagaja – I D
Małgorzata Pajor – II C
Sylwia Sagan – II B

Poczet sztandarowy:


Diana Gut
Diana Szostecka
Tomasz Podkowa

Aplauz widowni wzbudziły szczególnie występy: recytacja Filipa Stacha i śpiew Sylwii Sagan.
Oprac. M.Uldynowicz

 Dodane przez SuperAdmin dnia 17 październik 2009
Wycieczka w Bieszczady

W dniach 8-9.10.2009 r. uczniowie naszego gimnazjum brali udział w szkolnej wycieczce edukacyjno-krajoznawczej w Bieszczady. Głównymi atrakcjami tej wyprawy były min. rejs statkiem po Zalewie Solińskim, zwiedzenie wnętrza zapory na Solinie i zapoznanie się z jej budową, spotkania z bieszczadzkimi „zakapiorami” i wędrówki po bieszczadzkich szlakach( spotkaliśmy piękną salamandrę plamistą).

Nad bezpieczeństwem naszych gimnazjalistów czuwali dyr. Andrzej Błaż, p. Lucyna Jaśkowska i p. Katarzyna Pytlak.

L.Jaśkowska

 Dodane przez Admin dnia 12 październik 2009
Strona 85 z 88 << < 82 83 84 85 86 87 88 >