NIECODZIENNE LEKCJE HISTORII

23 marca 2018 r. w naszej szkole miały miejsce niecodzienne lekcje historii pt.: „100 -LecieOdzyskania Niepodległości przez  Polskę1918 -2018”. Odbyły się one w klasach: II B, II D i III B. Przygotowali je Karol Jaszczur –absolwent naszej szkoły oraz Mikołaj Michalak - uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli. Były one poświęcone historii odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku i jej twórcom. Licealiści omówili takie zagadnienia, jak:

  • Wybuch I wojny światowej.
  • Najważniejsze bitwy I wojny światowej na froncie wschodnim i zachodnim.
  • Polskie formacje wojskowe.
  • Polskie ośrodki władzy w 1918 r.
  • Najważniejsi polscy politycy u progu niepodległości.
  • Ordynacja wyborcza do Sejmu Ustawodawczego.
  • Pierwsze wybory do Sejmu Ustawodawczego.
  • Walka o granice.
  • Konferencja paryska.
  • Postanowienia traktatu wersalskiego.
 Dodane przez Admin dnia 29 marzec 2018
Targi Edukacyjne - ogłoszenie
INFORMACJA
W dniu 6 maja 2015 r. ( środa ) w godz.9:00 – 13:00
odbędą się w naszej szkole
GIMNAZJALNE TARGI EDUKACYJNE
na które serdecznie zapraszamy.

INFORMACJA
W dniu 9 maja 2018 r. (środa) w godz. 9:00 – 12:00 
odbędą się w naszej szkole
GIMNAZJALNE TARGI EDUKACYJNE

> Czytaj więcej <

 Dodane przez Admin dnia 28 marzec 2018
Misterium Męki Pańskiej

21 marca br. w sali widowiskowej Caritasu delegacja uczniów z naszej szkoły uczestniczyław Misterium Męki Pańskiej. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej wspólnie z opiekunami zaprezentowali w formie światło – cieni ostatnie chwile życia Jezusa. 30 osobowa grupa artystów pokazała m.in. scenę z Ogrodu Oliwnego, drogę krzyżową Jezusa oraz Zmartwychwstanie. Występ spotkał się z dużym uznaniem licznie zgromadzonej widowni. Program ten był  również wspaniałym przygotowaniem do świąt wielkanocnych.

Joanna Maczuga

 Dodane przez Admin dnia 28 marzec 2018
Zbiórka żywności

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły 9,10 marca 2018 r. wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Caritas „Tak. Pomagam!” Gimnazjaliści w piątek w godzinach popołudniowych oraz w sobotę w sklepach Biedronka, Tesco, Stokrotka i Careffour w Stalowej Woli zbierali żywność o długim terminie ważności. Dzięki ofiarności i otwartości wielu osób udało się zebrać wiele produktów spożywczych, które trafią przed Wielkanocą do najbardziej potrzebujących. Wolontariusze z rudnickiego gimnazjum to: Daria Wychowaniec, Weronika Małysa, Sebastian Zygmunt, Paula Krawiec, Paulina Bis, Małgorzata Dudzik, Gabriela Mierzwa.

Opiekun grupy: Joanna Maczuga

 Dodane przez Admin dnia 12 marzec 2018
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Siatkówce

W dniach 14 i 20 lutego w Harasiukach i Rudniku nad Sanem odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkówce dziewcząt i chłopców. Drużyna chłopców rozegrała bardzo dobre mecze wygrywając 2:0 z uczniami z Harasiuk i Zespołem Szkół nr 3 w Nisku. Chłopcy z naszego gimnazjum już po raz trzeci z rzędu uzyskali miano najlepszej drużyny w powiecie i awansowali do zawodów rejonowych. W składzie zespołu występują: Norbert Łomotowski, Michał Mierzwa, Dawid Szymonik, Bartłomiej Okoń, Paweł Szyliński, Przemysław Tofilski, Michał Traka, Kamil Seidler i Mikołaj Kotuła. Uczniowie do zawodów przygotowywali się na SKS–ach pod opieką pani Katarzyny Michalskiej. Zespół rozegrał kilka meczy sparingowych z drużynami z naszego rejonu z: Wikliną, Anet Team, Nauczycielami, a także z zespołem z Chobrzan – medalistami Mistrzostw Polski w kategorii kadetów.

Dziewczęta w zawodach powiatowych zajęły II miejsce. W reprezentacji szkolnej zagrały: Martyna Skiba, Paulina Giłębiowska, Julia Piłat, Oliwia Ajryś, Kamila Śnios, Marzena Karaś, Daria Sulich, Paulina Tofilska i Alicja Wiche.

Gratulujemy i życzymy drużynie chłopców powodzenia w zdobyciu przepustki do półfinałów wojewódzkich.

Katarzyna Michalska

 Dodane przez Admin dnia 06 marzec 2018
Ferie 2018

ZAJĘCIA W CZASIE FERII ZIMOWYCH
w Publicznym Gimnazjum im. Orląt
w Rudniku nad Sanem


> Program zajęć <

 Dodane przez Admin dnia 25 styczeń 2018
Strona 3 z 88 < 1 2 3 4 5 6 > >>