Sukcesy szachistów

II miejsce w Finale Wojewódzkim w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w szachach.

30 listopada 2017 r. w Krośnie odbył się finał wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach. Drużyna szachistów z gimnazjum w Rudniku nad Sanem: Magdalena Zygmunt, Patrycja Zygmunt, Natalia Słoniec i Mikołaj Złotek po zwycięstwach w zawodach powiatowych i rejonowych w województwie zajęła II miejsce. Na zawodach wystartowało 12 najlepszych drużyn z podkarpacia. Nasi szachiści wygrali 9 meczy, jeden zremisowali i prowadzili w punktacji zespołowej w 5 – godzinnym turnieju. O tytule mistrzowskim zadecydował ostatni mecz i małe punkty. Finał wojewódzki wygrała drużyna z gimnazjum nr 1 w Dębicy (19 pkt), II miejsce zajęło gimnazjum w Rudniku nad Sanem (19 pkt), a brązowy medal przypadł gospodarzom turnieju – gimnazjum nr 4 w Krośnie (17pkt). Opiekę na szkolnych zawodach sprawują pani Katarzyna Trojanowska i Katarzyna Michalska, trenerem szachistów jest pan Bolesław Ziółkowski.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów szachowych!

Katarzyna Michalska

 Dodane przez Admin dnia 13 grudzień 2017
Powiatowe Igrzyska w Unihokeja

27 listopada 2017 r. w Harasiukach odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Unihokeju. W zawodach wystartowało 11 drużyn dziewcząt i chłopców z: Krzeszowa, Rudnika nad Sanem, Huciska i Harasiuk. Zawody stały na wysokim poziomie, bowiem drużyny, które wygrały powiat zajmują czołowe miejsca w województwie. Drużyna dziewcząt z naszego gimnazjum w składzie: Daria Sulich, Kamila Śnios, Katarzyna Burda, Kamila Gil, Zuzanna Handziak, Sylwia Igras, Aleksandra Koń, Natalia Rydzik i Alicja Potomska wywalczyła III miejsce. Chłopcy również uplasowali się na III pozycji. Drużyna wystąpiła w składzie:Sebastian Zygmunt, Łukasz Koszałka, Dawid Klusek, Jakub Magiera, Dawid Wojtaś, Krystian Kowalski, Marcin Krawiec, Wojciech Zakościelny, Fryderyk Okoński i Mateusz Socha. Gratulujemy zawodnikom i panu dyrektorowi Andrzejowi Błaż, który z pasją, w niedziele, rozgrywa mecze unihokeja z uczniami.

Katarzyna Michalska

 Dodane przez Admin dnia 13 grudzień 2017
Projekt edukacyjny

Historia i kultura wsi polskiej

23 listopada 2017 roku w naszej szkole  odbyła się etnograficzna lekcja pokazowa z Grupą Artystyczną „Sami Swoi”. W spotkaniu wzięli udział uczestnicy  projektu „Kultura i folklor naszego regionu”,  grupy warsztatów dziennikarskich, etnograficznych, publikacji i grafiki komputerowej z elementami fotografii oraz plastycznych.  Uczniowie zobaczyli tradycyjny strój chłopski – na co dzień i od święta. Wysłuchali opowieści na temat budowania wiejskich chat oraz dowiedzieli się, dlaczego malowano je na kolor niebieski. Artyści w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli historię pieniądza, jednocześnie prezentując przy udziale uczniów proces wybijania monet. Opowiadając o ginących  zawodach w Polsce, przybliżyli  związane z nimi legendy. Oprócz tego wszystkich uczestników zapoznali z bogatą kolekcją eksponatów i narzędzi z typowej wsi polskiej XIX wieku.

Patrycja i Magdalena Zygmunt

 Dodane przez Admin dnia 08 grudzień 2017
Wycieczka do parku linowego

W poniedziałek 2 października 2017 r. odbyła się wycieczka rowerowa do parku linowego w Krzeszowie. Wzięły w niej udział klasy II a i II b pod opieką pani Moniki Grodzickiej – Meyer, Katarzyny Pytlak, Moniki Łachman i Waldemara Skiby. Tam uczniowie mieli okazję przebyć trzy rodzaje tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Większość osób zdecydowała się na II i III, ponieważ wymagały one większej odwagi i sprawności fizycznej. Wszystkie jednak dostarczyły wielu emocji, co sprawiło, że gimnazjalistom dopisywał świetny humor. W drodze powrotnej wycieczkowicze udali się „Pod dęba”, gdzie zostało rozpalone klasowe ognisko. Po zjedzeniu pysznych kiełbasek i grze w piłkę siatkową uczestnicy przejażdżki bezpiecznie wrócili pod budynek szkoły.

Anna Wolak

 Dodane przez Admin dnia 27 listopad 2017
Narodowe Święto Niepodległości

Dzień Patrona Szkoły - akademia odbyła się 10.11.2017 r. W czasie akademii wręczono nagrody dla uczestników Konkursu wiedzy o Orlętach (Wiktoria Paruch, Aleksandra Grzebieniak, Justyna Sądej, Patrycja Mierzwa), oraz dyplomy dla zwycięzców szkolnego etapu konkursów kuratoryjnych. Awans do następnego etapu uzyskali: Wiktoria Ramocka z historii i w konkursie "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" i Jakub Reichert w konkursie "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Wśród gości byli: ksiądz infułat Czesław Wala, któremu towarzyszyła siostra Keisy ze Zgromadzenia Sióstr Salezjanek. Jak zawsze w Dniu Patrona obecna była żona ostatniego komendanta rudnickich Orląt, pani Mieczysława Konefał. Honorowi goście i dyrektor Andrzej Błaż wygłosili okolicznościowe przemówienia. Akademię przygotowali uczniowie pod opieką nauczycieli: Radosława Młynarskiego, Waldemara Skiby, Beaty Karaś  - Jaszczur i Marka Uldynowicza.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 17 listopad 2017
Strona 3 z 86 < 1 2 3 4 5 6 > >>