Eutrapelia 2018 „Mistrz i Uczeń”

Mistrz – Jezus, Uczeń – Piotr. W krótkich, ale wymownych scenkach pokazana została droga tego świętego do bycia prawdziwym uczniem Jezusa, do odnalezienia siebie samego, tego prawdziwego. Od zagubienia, nieufności, lęku, a nawet zdrady do silnej, mocnej wiary, pewności własnej drogi życiowej, a nade wszystko miłości. Każdy z nas mógł w postawie przyszłej Głowy Kościoła odnaleźć własne życie dzięki komentarzom narratora interpretującym poszczególne sceny. „Poznaj lepiej siebie… .Nie bój się nazwać swoich słabości i grzechów. Ja dam ci siłę, by nie przytłoczyły cię wyrzuty sumienia. (… ) Bóg chce to moje niewiele. Każdy codzienny, najdrobniejszy czyn, wykonany z miłości, jest wielki w oczach Boga i przybliża do świętości.” Przedstawienie zostało wzbogacone odpowiednio dobranymi utworami muzycznymi. Piosenkom śpiewanym przez chór oraz solo akompaniował na gitarze ks. Wiesław Marszałek, na fletach poprzecznych Karolina Malmon i Zuzanna Handziak. Po występie uczniów pani Ewa Sęk przekazała na ręce pana dyrektora jubileuszową książkę „Eutrapelia 1998 -2017”  cz.I. Natomiast pan Paweł Skiba otrzymał dyplom i jubileuszową statuetkę jako dowód wdzięczności za coroczne przekazywanie chleba wręczanego w darach na Eucharystii podczas inauguracji i finału Eutrapelii. Na zakończenie spotkania goście zostali obdarowani wielkanocnymi babeczkami ufundowanymi przez pana Pawła Skibę, któremu składamy serdeczne podziękowania.

Co nam dał festiwal przez okres siedmiu lat?

Pozostaną na pewno niezapomniane wspomnienia, przeżycia. Dla naszych uczniów ogromne doświadczenie, próba przełamania własnej nieśmiałości, duma i satysfakcja z możliwości uczestniczenia w tym wydarzeniu artystycznym. Młodzież naszej szkoły, obok występów, wyjazdów na inaugurację i finał Eutrapelii, pamięta także rozmowy, jakie odbywały się bezpośrednio po występie. Był to czas na refleksję, podzielenie się osobistymi spostrzeżeniami, uwagami. Pozostaną wpisy do kroniki szkoły naszych gości, pełne życzliwości i uznania dla naszego wysiłku. Na długo zapadające w serce spotkania z kapitułą „Eutrapelii” – ludźmi nietuzinkowymi, z pasją, oddanymi całą duszą swojej pracy: panią dyrektor Ewą Sęk – człowiekiem mądrym, o wielkim sercu i głębokiej wierze, panią Alicją Szewczyk – koordynatorem artystycznym festiwalu – osobą, której nie brakuje nadziei i wiary w sens tego, co robi. Ubogacali nas swoją obecnością kapłani z Sandomierza i Stalowej Woli, którzy dzielili się z nami modlitwą, życzliwością i dobrym słowem. Odwiedzała nas również pani Barbara Chodorek – nauczyciel i wierny przyjaciel Arki, wspaniali pracownicy Zespołu. I oczywiście patronat medialny przedstawiciele telewizji kablowej Stella ze Stalowej Woli, rzetelnie i profesjonalnie wykonujący swoją pracę.

Dzięki „Eutrapelii” nasza młodzież staje się lepsza, wartościowsza, dojrzalsza. A wszystkim nam przecież na tym zależy… .

Joanna Maczuga

 Dodane przez Admin dnia 29 marzec 2018